Průvodní informace

World Carp Classic Junior

Již několik let se potkávám s Rossem Honeym na výstavách po celé Evropě. Pokaždé když jsme se potkali, tak jsme se bavili o možnostech, které oba máme a které bychom mohli využít pro podporu kaprařiny po celém světě. Bohužel oba jsme byli natolik vytížení, že k tomu v minulosti prostě nedošlo. Ross byl zaměstnán pořádáním World Carp Classic a World Predator Classic a já svými rybářskými cestami, které mě zaváli po celém světě.

Česká republika se stane v následujících letech středobodem světové kaprařiny

WCC pohár

Avšak před dvěma lety došlo k zásadnímu zlomu. S Rossem jsme se konečně domluvili, že teď je ten správný čas něco udělat a že zkusíme posunout World Carp Classic na další úroveň.  Zde poprvé vznikla myšlenka pořádat tento prestižní závod na území České republiky. Pořádat takovouto akci není vůbec nic jednoduchého a na přípravu je potřeba hodně času. Během těchto příprav nás napadlo uspořádat podobnou akci i pro děti a tak vznikla myšlenka World Carp Classic Junior. Další motivací bylo, že doposud nikdo nic takového pro děti a mládež neuspořádal. O to více nás to začalo lákat.  Akce podobného rozsahu bude ideální testem pro celý organizační tým před samotným World Carp Classic 2016, které by se mělo konat na Mušovských jezerech, konkrétně na revíru D5. I když prozatím není tento závod na 100% jistý, tak děláme vše pro to, aby se tento závod území České republiky uskutečnil.

World Carp Classic Junior

Ale zpět k samotnému World Carp Classic Junior. Na počátku jsme tento projekt chtěli uspořádat jako malou akci, která by svým rozměrem zdaleka nepřesahovala náročnost projektu WCC. Postupem času jsme však zjistili, že uspořádání juniorského závodu bude mnohem náročnější a to hlavně z hlediska zázemí, podmínkami pro závodníky, samotným úvodním ceremoniálem a i vyhlášením vítězů. I když se jedná o mistrovství světa, tak možnosti jezera Katlov nejsou nekonečné. Z tohoto důvodu bude na jezeře soutěžit pouze 15 týmů z různých zemí. V současné době máme potvrzené týmy z České republiky, Slovenska, Anglie, Nizozemska, Norska, Švédska, Dánska, Německa, Itálie, Polska, Ukrajiny, USA, Maďarska a Rumunska. Posledním týmem bude tým Fakultní nemocnice Motol.

Podpora onkologického oddělení FN Motol

Tým z nemocnice Motol se zúčastní z jednoho prostého důvodu. Celý tento závod se pořádá nejen pro prosazení myšlenky chyť a pusť a fair play, ale hlavně na podporu dětského onkologického oddělení FN Motol , kde bojují pro zákeřné dětské leukémii.  Všechny peněžní prostředky, které budou vybrány od sponzorů, půjdou na nákup moderního přístroje který, jak doufáme, pomůže dětem, které zde bojují se zákeřnou nemocí a nemohou se tak naplno radovat ze života.Buďte také u toho!

Nakonec bych Vás rád pozval na samotný závod World Carp Classic Junior, kterého se můžete stát součástí i Vy. Závod se koná na jezeře Katlov od 27-30.5.2014. Součástí klání bude jedinečný doprovodný program, na který jste srdečně zváni. Začíná se již 27.5.2015 slavnostním průvodem z Vlašského dvora, kde přivítá závodníky starosta Kutné Hory, pan Bc. Martin Starý, a poté budou pokračovat do Chrámu sv. Barbory, kde závodníkům popřeje štěstí pan arcibiskup Uhlíř.  Závodníci se pak přesunou na břeh jezera Katlov, který se nachází u Červených Janovic. Nedaleko Katlova je malý asi 1 ha rybníček, kde se bude ve čtvrtek, pátek a v sobotu od 10:00 do 16:00 hodin konat rybářská školička.
Zde se Vám bude věnovat skvělý kaprař Karel Nikl, vynikající plavačkový závodník Josef Konopásek a  feeder bude vyučovat Milan Tychler.  Ve volných chvílích se dětem budu věnovat i já, poněvadž kdo jiný si naší pozornost zaslouží, než ti nejmenší.

Jakub a Ross

Na závěr bych Vás rád pozval na stránky www.katlov.com, kde budeme postupně zveřejňovat jak informace k samotnému závodu World Carp Classic Junior, tak i k jeho doprovodnému programu.

Jakub Vágner

Generální partner

Hlavni partneřiHlavní mediální partneři
Partneři