tábor Katlováček

 

KATLOVÁČEK (aneb „S Jakubem na rybách“je tábor, který se snaží přiblížit děti zpět k přírodě a ukázat jim, že nemusí jen sedět u počítače.

Co zažijete na KATLOVÁČKU?

Děti se naučí základním potřebám skauta v  přírodě. Naučí se křesat oheň, poznat světové strany podle přírodních ukazatelů a mnoho dalších fíglů. V průběhu tábora je pro děti připravena jedna velká noční bojovka. Tábor bude zakončený závěrečnou přednáškou Jakuba Vágnera pro děti, ale hlavně jejich rodiče, kteří tak nahlédnou do atmosféry, kterou děti prožily v posledních sedmi dnech.

Benefity

Všichni naši lektoři se aktivně pohybují v přírodě a rybolov je jejich vášní. Dalším benefitem je osobní kontakt dětí s Jakubem Vágnerem, který strávil mnoho měsíců v pralese a v oblastech jiných civilizací a může tak předat dětem mnoho zážitků ze svých zahraničních cest.

Jaká kritéria musí děti splňovat?

Věk 7 – 15 let (1. a 2. stupeň základní školy, možnost komunikovat inidivduálně i dítě ve věku 6ti let)

Dodržování táborového řádu

Chuť učit se novým věcem

Doprava   

Doprava na Katlováček je individuální. Děti přijíždí se svými zákonnými zástupci, kteří odjíždějí po řádné registraci dítěte a odjíždí s dítětem po skončení závěrečné přednášky. Dřívější odchody z tábora jsou možné jen po individuální domluvě a jen z velmi vážných důvodů.

Kdy

Katlováček se bude konat ve 3 turnusech, a to v termínech:

1.               16.7. 2017 – 22.7. 2017 – VYPRODÁNO

2.               23.7. 2017 – 29.7. 2017 – VYPRODÁNO

3.               30.7. 2017 – 05.8. 2017 – VYPRODÁNO

4.               06.8.2017 – 12.8.2017 – Mimořádný termín!

Kde   

Katlováček se bude odehrávat v areálu jezera Katlov u Kutné Hory. Jezero Katlov je soukromou vodou známého sportovního rybáře Jakuba Vágnera. Najdete zde krásnou přírodu a rybí obsádku, která na území České republiky nemá obdoby. Nikoli však množstvím ryb. Díky dlouholetým zkušenostem z chovu ryb víme, že méně je vždy více. Na jezeru Katlov tak nenajdete „rybí polévku“. Naší snahou je vytvořit ráj pro rybáře, ale také pro ryby a teď i děti. Děti budou bydlet v tzv. „hnízdech“. Jedná se o dřevěné chatičky spojené tak, aby děti bydlely ve větších skupinách pospolu. Děti budou samozřejmě děleny na chlapce a dívky. Jako společenskou místnost budou využívat pravé velké indiánské teepee.

Kdo  

Na kempu jsou kromě zkušených lektorů rybářů přítomni i vedoucí, kteří přebírají za nezletilé účastníky zodpovědnost a starají se o ně 24 hodin denně. S dětmi budou trávit čas zkušení sportovní rybáři a lektoři. Po celou dobu trvání Katlováčku je u jezera zajištěna kvalitní zdravotnická péče.

Strava   

O pestrou a vyváženou stravu včetně svačin a pitného režimu se postará Hotel Hubert, jehož dojezdová vzdálenost je ke Katlovu 5 minut a stará se již po tři roky o každodenní stravování malých závodníků do 17-ti let v rámci Mistrovství světa juniorů v kaprařině a stará se také o občerstvení široké veřejnosti v rámci „Dětského víkendu rybářských slavností“ právě v areálu jezera Katlov.

Za kolik    

Vzhledem k omezenému počtu děti v každém turnusu s cílem věnovat se dětem opravdu důkladně, abyste jen neodložili dítě na 7-denní tábor bez jakéhokoliv zaměření, jsme stanovili cenu 9 999 Kč. Tato cena však vedle běžných položek jako je strava, zajištění ubytování, zdravotnický dozor obsahuje i zapůjčení profesionálního rybářského vybavení, nástrahy a návnady na rybolov, několik lekcí Jakuba Vágnera a závěrečnou přednášku pro malé i velké.  Cena: 9 999 Kč. Tábor je možné zaplatit ve třech splátkách po 3 333,- Kč.

Pokud máte zájem o účast své ratolesti na tomto táboře, napište prosím jméno,věk dítěte i o který turnus máte zájem a zašlete email na adresu tabor@katlov.com.